Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace pro DĚTI

 Hurá, konec školního roku

Máme závěr školního roku a mně i Čáře končí intenzivní práce, Ćára se vrací do rodiny  Rozárky, kde bude pracovat, tak jak se doposud u mne naučila. V průběhu prázdnin se ke mně bude vracet a budeme "dolaďovat" společně s Rozárkou cviky, které Čára už umí a vykonává. Chceme všem dětem popřát krásné prázdniny, dejte na sebe pozor a celému učitelskému sboru klidnou dovolenou.


Mějte se hezky a v září nashledanou :-D

 

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 MUZIKÁL

 

Měli jsme to štětí, že jsme se mohly s čárou zúčastnit úžasného představení, které pro rodiče uspořádala třída mravenečků. byl to veliký  zážitek a muzikál se moc povedl. bylo to krásné, ještě jednou děkujeme za pozvání a těšíme se na shledanou .-d)))) při dalších aktivitách .-D

zde odkaz alespoň na kousíček předstvavení http://www.zsnaslovance3a.estranky.cz/clanky/informace/muzikal-skola-zaklad-zivota.html

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Statek Bzová – Dog-trekking


Tak jsme vyrazili na sobotní výlat za našimi známími do Bzové u obce Žebrák. Jeli jsme na statek, - takové malé ekocentrum, kde je depozit (takový útulek) pro zvířata v nouzi. Na statku našli domov nejen psi, ale i prasátko Anežka, kozičky, koníci, domácí králíčci, kteří vyrostli, morčátka........na statek jezdí děti i dospělí potěšit se zvířátky (všechna si lze pohladit, na konících se dokonce můžete svézt.....

Na statku byl tuto sobotu pořádán dog-trekking (taková procházka se psy) do okolí statku v nádherné krajině Konopišťska. Pokud někdo přišel bez psa, ale toužil po procházce se psem, mohl si půjčit psa z depozitu. Pro děti zde byli přichystány kromě procházky i hry a soutěže přímo na statku.

http://www.zvirecipohoda.cz/nabizime1.html

Čáře i Cipískovi se na statku i procházce moc líbilo a i my lidé jsme si to užili:-D. Pokud by jste měli zájem, určitě přemluvte rodiče a jeďte se na statek podívat, stojí to za to. V případě, že se budete chtít kouknout na foto z našeho výletu, klikněte na tyto stránky.

http://miberanka.rajce.idnes.cz/Bzova_-_o.s_Zvireci_pohoda/

 

 

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Natáčení pro pořad CHCETE MNĚ?

Ahoj,

tento týden jsme se zúčastnili natáčení pro pořad CHCETE MNĚ? Je to pořad, který nabízí opuštěná zvířata. V reportáži kterou jsme natáčeli představíme sdružení SYMBIO 

pokud by jste chtěli pořad vidět, bude vysílán 27.5.2012 v odpoledních hodinách a poté bude ke shlédnutí na stránkách ČT

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095970013-chcete-me/212563221300019/

 

 

obr-023.jpg

Více foto ve fotogalerii

 

 

 (((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ranní procházka

 

obr-026.jpgbyli jsme na procházce, kde jsme cvičili, psi se honili s ostatními a pak jsem jim házela balonek. Bylo to moc fajn a pár fotek najdete ve fotogalerii .-D

((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

SALON ANJULI a úprava kožíšků

 

Udělalo se krásně a já se rozhodla Čáře a Cipískovi nechat upraviit kožíšek. Čára měla chlupy na hlavě tak dlouhé, že už ani pořádně neviděla na cestu

 

img_9975-1-.jpg

 

Opět jsme zavítali do stihačského salonu ANJULI, kde se rozhodli, že přispějí tím, že budou její kožíšek po dobu výcviku upravovat zdarma. Ještě jednou moc děkujeme!!!!!!!!

 

114_6374.jpg

 

Paní střihačka Káťa Cipiho i Čáru vyčesala, vykoupala, zastřihla jim drábky, vyčistila ouška a Cipísek navíc podstoupil ještě čištění zubů u paní Karolíny.114_6347.jpg

 

S paní Katkou jsem dohodla co největší zkrácení kožíšku a ta mi nabídla úpravu do střihu KARAKUL. Jsem velmi spokojená a pejsci také. Koneckonců, podívejte se na fotky a posuďte sami. Sluší jim to a navíc je střih velmi praktický. Paní Kateřina se vždy snaží vyhovět mým požadavkům a psi vypadají SKVĚLE!!!!

Ještě jednou děkuji za ochotu i pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 16.4.2012

dnes jsme byli ve škole ZŠ Na Slovance oficiálně zahájit kasičkovou sbírku na výcvik ČÁRY.

obr-046.jpgTímto děkuji třídě "mravenečkům" za krásnou reklamní tabuli. MOC!!!!! se Vám povedla!!!!!

 

 

Jako poděkování za možnost umístit po škole kasičky do kterých se bude vybírat finanční hotovost jsme přišli ukázat práci Čáry, kterou bude vykonávat pro Rozárku.obr-010.jpg Čára i Rozárka byly skvělé, obě se svého úkolu předvést cviky před plnou tělocvičnou dětí zhostily naprosto perfektně a já na ně obě, byla a jsem velmi pyšná!!!!

 

Rozárka dostala také malé dárečky,obr-015.jpg které jí udělaly velikou radost a nádherný obrázek od holčičky Julinky, která krom

toho "sáhla" do své!!!! vlastní pokladničky a na výcvik Čáry přispěla částkou 200,-kč DĚKUJEME!!!!!!!!

Děkujeme také všem, kteří přispěli a kteří ještě přispějí. Vážíme si toho!!!!

 

Obrázek od žákyně Julie

obr-052.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Veliké poděkování patří paní učitelce Zuzaně Novákové, asistentce učitele Jiřince a vedení školy, neb se "nás" nezalekli

A samozřejmně dětem !!!!!!  všech věkových kategorií, kterým není lhostejný osud jedné malé holčičky

Více fotografií z ukázek ve fotogalerii....

 

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ahoj,

 hlásíme se opět po delší době zase s novými informacemi.

Čára se naučila hezky spořádaně chodit vedle vozíku, už netahá na vodítku, jde hezky tam, kam zahýbá vozík a tak Rozárka bude mít možnost věnovat se plně řízení svého vozíčku beze strachu, že se Čára pod vozík připlete.

Čára už bez problémů aportujeobr-026.jpg, naučila se nosit i věci těžké 3/4kilogramu a zátěž budeme zvyšovat do 1kg (to proto, aby pro ní nebyl problém podat i věc s větší hmotností)

Dalším krokem výcviku bude naučit Čáru reagovat na "laser"....... (malé světelné ukazovátko, kterým bude Rozárka moci z vozíku ukázat Čáře, co chce podat)......, ale vzhledem k tomu, že fenka je velmi bystrá, myslím, že nebude problém jí tento cvik vysvětlit

Doufám, že na přednášce ve škole, která nás čeká se budeme moci již pochlubit výsledky své práce a Čára ukáže co umí

(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

VELIKONOCEobr-137.jpg

Na Velikonoce jsme odjeli na chalupu, kde se mohla konečně po měsíci Čára pořádně proběhnout (hárání a pohyb po městě na vodítku jí příliš nebavil). Běhala společně s Cipískem a užívala si volnosti.

Také jsme přivezli na chaloupku perníky které jsme nazdobili a děti, které přišly na koledu dostali kromě sladkostí a vajíček i perník. 

 

 

 

 

obr-129.jpg

 

obr-067.jpg

 

 

 

Pořídila jsem pár fotek perníků i pejsků a tak pokud budete chtít, koukněte do fotogalerie .-D((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

HÁRÁNÍ


Čára začala hárat, to znamená, že už je dle přírody dostatečně zralá na to, mít štěňátka. Fenka se v době hárání snaží svým pachem přilákat co nejvíce psů. Ve městě je toto problém. Musíme teď chodit ven mimo park. Čára musí chodit na vodítku a moc jí to nebaví. Snažím se i  tak procházky zpestřit cvičením a hrou.


((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Na "návštěvě" u Rozárky

 

Tak, Ćára jela na celý týden domů k Rozárce vyzkoušet si co vše, se u nás už naučila.

obr-085.jpg

Přivítání Rozárky bylo bouřlivé, Čára měla převelikou radost ze shledání. Rozárka měla možnost vyzkoušet si slova, kterým Čára rozumí, měla možnost si fenku pochovat, užít si jí, měla možnost si nechat poprvé podat spadlou věc na vozík. Čára ještě úplně neumí poslechnout, úplně nerozumí co Rozárka říká, ale obě si celý týden užily a teď už je Čára zase u nás a budeme pokračovat ve výcviku.

 

 

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Hra venku

 

Dnes bych Vám chtěla popsat procházku s Čárou a Cipískem na Letné.

obr-006.jpg

 

Pokud jdu s pejsky ven, je čas vyhrazen pro hru a opakování naučených slov – povelů...... každá procházka by měla být pro psa "hrou"...čas na venčení věnuji různým hrám.......Cipísek má moc rád běhání za míčkem.....je to pro něj hra, kterou má úplně nejraději, hodím mu míč a on pro něj běží, vezme ho do tlamy a co nejrychleji se ke mně vrací, také má rád přetahování se o střapeček, ale každá hra musí mít svá pravidla, pravidla, která jsou bezpečná jak pro psa, tak pro majitele. Jedním z pravidel je, neházet míček na silnici (možná srážka s autem, bouračka aut...), mezi lidmi na chodníku (kde by mohl Cipísek porazit někoho třeba o holi, či berlích), mezi dětmi, které by se ho mohli leknout apod.

Při hrách s pejskem musíme být ohleduplní k ostatním. Pokud jde někdo parkem a bojí se psů, pak si své psy zavolám k sobě, chytím je a nechám dotyčného projít "bezpečně" okolo. Nenechám své psy, aby skákali na procházející lidi.....ne každý si chce mé psy pohladit a mí pejsci namají právo někoho obtěžovat.obr-032.jpg

Pokud se můj pes někde vyvenčí (udělá hovínko), pak mám po ruce vždy sáček do kterého hovínko seberu co nejpečlivěji a sáček pak hodím do koše. Sáčky používám igelitové – schválně se podívejte doma, když maminka přinese nákup, kolik takových igelitových sáčků s potravinami vyndá z tašky.

obr-006.jpg

Je spousta lidí, kteří si myslí, že hovínka by měly na ulici a v parku uklízet zaměstannci města, ale to je veliký omyl!!!! MY musíme být zodpovědní za úklid po svém pejsku, protože my jsme si ho přídili a my za něj neseme ODPOVĚDNOST.

 

 

Ale abych se dostala k hrám, které hraji se svými psy.

Přetahovaná se střapcem:

obr-001.jpg

mám v ruce střapec a pes se o něj se mnou "tahá"....hra spočívá v "lovu" střapečku, kterým pohybuji směrem od psa a on se snaží střapec ulovit, jakmile se mu to podaří, nastává hra na přetahovanou......mezitím procvičuji povely "drž" a "pusť".....

 

 

Aport balonku:

obr-002.jpg

mám "házedlo", takovou tyč do které "nacvaknu" tenisák a ten pak tyčí "hodím" na pláń, pes pro něj běží a co nejrychleji mi ho donese. Míček opět naberu a zase hodím.

obr-039.jpg

 

 

 

Hra na schovávanou: aby se mí psi naučili "hlídat" si můj pohyb po parku, občas se jim záměrně ztratím (mám je přitom, ale stále na očích!!!!!)- to je důležité proto, aby se pes nezaběhl!!!.....ztrácím se za strom, občas si jen sednu na bobek vedle cesty apod.....jakmile mne pes najde, radujeme se společně ze shledání .-D........u psa tato hra vyvolá pocit, že se můžu kdykoli zatoulat a tak si mne "hlídá" :-D abychom nerozbourali smečku .-D

 

různé triky: přeskakování a podlézání laviček, obíhání sloupu, kličkování mezi nohama a další hry......

 

Všechny hry, by měly psa zaujmout, měly by ho bavit a měla by to pro něj být zábava.....jen dobře "vyběhaný", unavený pes je pes spokojený. Mnoho lidí si myslí, že pejskovi stačí jen krátká procházka, kde se vyvenčí, ale pes potřebuje ke své spokojenosti také kontakt s ostatními pejsky /, hru se svým majitelem, která prohlubuje jejich vztah a posiluje komunikaci mezi nimi a procházku si užil a doma pak byl hodný .-D

obr-026.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Ahoj děti, dneska vám píši já, Čára..........

 

Říkala jsem Míle, aby Vám dala na stránky článek už v neděli, ale byla nemocná.......moc jí bolela hlava, dokonce byla v nemocnici.......a tam jí řekli, že se nesmí koukat ani do počítače, ani na televizi.....

 

Víte co je nemocnice? Já ne, ale vím jak to vypadá u veterináře.....to je doktor pro zvířata, říká se mu zvěrolékař.......doktror nejen pro pejsky

Také jsem byla nemocná, tedy ne já, ale moje oko.

 

Běhala jsem venku s pejsky a chytila jsem do očička zánět. Oko mne bolelo a očko bylo nateklé a zhnisané.......tak jsme vyrazili společně s Cipískem, abych se nebála, k veterináři. Seděli jsme v čekárně kde byl jeden starý jezevčík, který se moc bál, pořád štěkal, kńučel a šel mi tak na nervy, že jsem to nevydržela a z ničeho nic se mi z tlamičky vydralo štěknutí.Mílu i Cipiho to překvapilo a mílu navíc rozesmálo.

 

Vstupujeme do ordinace je tam pán, celý oblečený v bílém....trošičku se ho bojím, ale dává mi kousek piškotky a tím si mne získává. Mezitím Míla říká panu doktorovi, kterému olizuji nos, co mne trápí........pan doktor mne postavil na vyšetřovací stůl a poslouchá moje srdíčko, kouká se mi do krku, prohmatává bříško....zjiš´tuje, že jsem malý zdravý pejsek, který má jen nemocné očičko.......lékař píše recept.....v lékárně vyzvedneme mast a kapky. Doma musím "držet" hlavičku tak, aby mi Míla mohla očíčko ošetřit. Držte mi palce ať se mi očko brzy zahojí .-D

 

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

PSÍ SALÓN ANJULI - poprvé v salónu

www.strihani-anjuli.cz

 

Ahoj děti,

  tak si představte, co se mi dnes stalo.......navštívila jsem psí salon, tedy původně jsem si myslela, že jedeme do lesa, na procházku a nebo třeba za nějakými psími kamarády.........., ale  ne, po cestě tramvají mi Míla vysvětlovala, že mám kožíšek, který neustále dorůstá a tak mě musí vzít do psího salónu, aby mi kožíšek upravili a udělali ze mne pudlí slečnu..........jako bych nebyla nebo , co......

no posuďte sami.......

V tom salónu je vám šampónů a lahviček a pachů a pejsků co tam bylo přede mnou....to jsem si přečetla nosem z koberečku u vchodu......víte jak to chodí v takovém psím salónu? zkusím vám to popsat....a provést Vás salónem "tety" Katky.......

Vypadá to tam jako v kadeřnictví, tam už jste každý alespoń jednou byli, ne?.....jen místo umyvadel kam strkají hlavy maminky, mají v psím salónu vany, kde se pejsek celý vykoupe, jeho kožíšek se umyje, zbaví prachu a nečistot, jsem tady trochu naštvaná

obr-004.jpg

......pak mě teta  střihačka dá na stůl, kde mi kožíšek vyfouká takovým velikým větrem, říká tomu fén.........a vyčeše kartáčem a hřebenem, to jsem pak byla jako malá černá koule

pred-strihanim.jpg


 

 

strihani.jpg


 

Teta vzala divnou vrčící věc, které jsem se nejprve bála, ale říkala, že je to jen strojek, který udělá krásný rovný střih mého kožíšku.......no, radši bych se honila s Cipim nebo jinými pejsky venku, ale jsem hodná........a je mi vedro


tělíčko mám ostříhané, ale co ofina, vždy´t nic nevidím.......aha, ofina se stříhá nůžkami....maminkám také, že???

 

obr-044.jpg


Tak a už je to hotové, kožíšek mám čistý, vońavý a už jen trošku "parády", sluší mi to??

 

maslicky-1.jpg

 

kocka.jpg

kraska.jpg

v-salonu.jpg

Tak, doufám, že se vám líbím ......., protože v salónu jsem byla poprvé, bála jsem se, moc!!!!, ale byla jsem statečná a vše jsem zvládla :-D

 

Moc Vás zdravím a těším se na setkání s Vámi......


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a